Naším primárnym cieľom je spokojnosť klienta. Základnými hodnotami našej spoločnosti sú profesionalita, dôveryhodnosť a diskrétnosť. Rešpektujeme názory a pripomienky všetkých klientov a budujeme dlhodobé vzťahy založené na dôvere.

Náš management team

Juraj Kostický
CEO
office@carlton.sk
Lukáš Kirka
Project Manager
lk@carlton.sk
Peter Petrinec
Facility Manager 
pp@carlton.sk
Branislav Uhlík

Vedúci Údržby

bu@carlton.sk

Zuzana Timková
Director of Sales & Marketing of Radisson Blu Carlton Hotel 
zuzana.timkova@radissonblu.com

Miriam Janáčiová
Financial Manager
office@carlton.sk
Zuzana Pěluchová
Head of Leasing
zp@carlton.sk
Andrea Szabová
Senior Property & Innovation Manager
as@carlton.sk
Adriana Sládečková
Wellness Manager
asl@carlton.sk
Zuzana Šabová
Account Manager
office@carlton.sk
Marianna Kopčová
Property Manager 
mk@carlton.sk
Ivana Cihová
Car Park Manager
ic@carlton.sk
Daniela Gocníková
Office Manager
dgo@carlton.sk

Robert Tóth
General Manager of Radisson Blu Carlton Hotel
robert.toth@radissonblu.com
Karmen Haulíková
Leasing Manager
kh@carlton.sk
Martin Szabó
Assistant to Car Park Manager
msz@carlton.sk

Matej Sojka
IT & Data Security Manager 
ms@carlton.sk


História Carlton

Hotel Carlton má za sebou bohatú históriu rovnako ako aj prostredie, v ktorom sa nachádza.

Pre samotných obyvateľov mesta to nie je iba luxusný hotel. Je to legenda. Práve tu si nechala Mária Terézia zariadiť izbu, či Jules Verne po večeroch spisoval poznámky k svojmu novému románu. Hotel Carlton rozpráva svoj vlastný príbeh, ktorý mu nedovolil zapadnúť prachom počas celých minulých storočí a dodnes mu dodáva jedinečnú rozprávkovú atmosféru.

13.stor.- 1857

História komplexu Carlton siaha až do 13.storočia. V tomto období stál na jeho mieste hostinec "U Labute" a neskôr od roku 1760 po jeho pravej strane aj zájazdný hostinec "U troch zelených stromov". Ten poskytoval hosťom nielen ubytovanie, ale aj stajne pre kone. Svoj názov dostal podľa košatých zelených stromov rastúcich na svojom dvore a v tej dobe patril k najvychýrenejším v celom kraji. Budovu kúpil v roku 1838 riaditeľ prvej Uhorskej bratislavsko-trnavskej železnice Johann Löwy a dal ju prestavať podľa návrhu staviteľa Ignáca Feiglera ml. Z pôvodného jednoposchodového objektu tak vznikol v rokoch 1844 až 1846 moderný trojposchodový hotel „U zeleného stromu“, ktorého hostia si pochvaľovali okrem pohodlných izieb aj výhodnú polohu na brehu Dunaja.

1857 – 1912 „U zeleného stromu“

V roku 1857 prevzal hotel známy obchodník s vínom Jakub Palugyay, ktorý už predtým vlastnil hotelovú kaviareň. Palugyayovci prevádzkovali hotel pod názvom „U zeleného stromu“ až do smrti majiteľa v roku 1912.

1860 – 1908 hotel „National“

Hotelu “U zeleného stromu“ od roku 1860 konkuroval vedľajší hotel "National", ktorý sa nachádzal na Mostovej ulici a svojim hosťom ponúkal 27 izieb. National založila rodina Spenederovcov v roku 1860 a neskôr prestavala podľa projektu architekta Ignáca Feiglera. Hotel sa zmenil na pompéznu rožnú budovu s fasádou do Mostovej ulice a do Hviezdoslavovho námestia. Patrila k nemu aj známa hotelová kaviareň "Savoy", ktorá sa nachádzala na prízemí.

1908 -1913

Hotel National v roku 1908 odkúpil Henrich Prüger, bývalý manažér hotela Savoy v Londýne. V nasledujúcich rokoch prikúpil vedľajší Gervayov dom a po smrti Karola Palugyaya aj hotel „U zeleného stromu“. Všetky tri objekty nechal prestavať, čím vznikol impozantný hotelový komplex Savoy-Carlton, otvorený v júni 1913. Svoj názov Carlton dostal na počesť bývalých majiteľov Karla Palugyaya (Carl) a jeho manželky Antónie (Ton-ka).Po prvých pokusných premietaniach fungovalo od roku 1905 v sále hotela aj prvé kino Elektro Bioskop. Za tridsať halierov ste si v ňom mohli pozrieť až dvanásť krátkych filmov. Niet divu, že si získalo veľkú popularitu. V roku 1913 sa presťahovalo do novej budovy na Hviezdoslavovom námestí, kde pod názvom Mladosť existuje dodnes ako najstaršie kino na Slovensku.


Známi hostia

Thomas Alva Edison
Albert Einstein
Tomáš  Garrigue Masaryk
Alfred Nobel

Sándor Petőfi

Franklin Roosvelt

Ľudovít Štúr

Jules Verne