English Slovensky Deutsch
picture
picture
picture

Podujatia a udalosti

Pozrite si podujatia, ktoré u nás prebiehajú v posledných dňoch.

Ján Ťapák @ Savoy Gallery

Ján Ťapák @ Savoy Gallery
17.5. - 21.6.2017

Máte radi umenie? V tom prípade rozhodne nevynechajte návštevu vynovenej Savoy Gallery v historickom centre Bratislavy. Konkrétne v priestoroch luxusného komplexu Carlton-Savoy, čo dáva návšteve galérie ďalší rozmer – rozmer elegancie a noblesy starej Bratislavy. Budova má za sebou bohatú históriu, ktorá siaha až do 13. storočia, a pôsobivý exteriér a interiér tak umocňujú dojem z vystavených umeleckých diel. Stačí zatlačiť na dvere…a ocitnete sa v príjemne zariadenom priestore, kde neexistujú hranice pre fantáziu a predstavivosť. V priestore plnom pozitívnej energie, ktorá obklopí vaše zmysly.Od 17.mája si môžete u nás pozrieť výstavu diel umeleckého sochára Jána Ťapáka. Názov výstavy je odvodený od jedného z autorových výrazných diel a priliehavo vystihuje jeho doterajšiu tvorbu. Špirála je symbolom všetkých myšlienok, námetov a inšpirácií, ktoré umelca sprevádzali počas jeho doterajšej umeleckej dráhy. Návštevníci galérie sa tak môžu tešiť na prierez Ťapákovej vrcholnej tvorby vo forme ucelenej kolekcie bronzových sôch. Viaceré z nich budú doplnené o jedinečné kresby, vďaka ktorým budú môcť návštevníci porovnať pôvodnú autorovu víziu diela s jeho finálnou podobou. „Myšlienku treba dostať na papier, rozfázovať a naznačiť si ďalší postup. Kresba je tak nevyhnutnou súčasťou tvorby. Postupne som prišiel na to, že po zväčšení je kresba zaujímavá sama o sebe a predstavuje zaujímavý protipól k priestorovým dielam,“ hovorí umelec.

Ján Ťapák svoje sochy vytvára dvomi spôsobmi – odlievaním a zváraním. Pri technike zvárania vychádza z rozmerných bronzových plátov, ktoré je žíhať, tvarovať do požadovaného tvaru a následne precízne spájať. Odlievaniu v zlievarni zasa predchádza modelovanie sochy z hliny, vosku či plastelíny. Tvorba bronzových sôch je preto často fyzicky veľmi náročná: „Pri práci ma ženie myšlienka finálneho diela a únavu či bolesť si vždy uvedomím, až keď je dielo dokončené. Dovtedy sa plne koncentrujem na tvorivú činnosť,“ povedal umelec, ktorý sa sochárstvu venuje už takmer 30 rokov. Za ten čas sa vypracoval medzi špičku na slovenskej umeleckej scéne. Málokto však vie, že začiatky jeho kariéry sú spojené s umeleckým súborom Lúčnica, v ktorom pôsobil ako tanečník: „Lúčnica formovala môj život, naučila ma poriadku a kázni a do istej miery stále ovplyvňuje moju tvorbu. Pri formovaní sôch využívam skúsenosti a námety z tanečných figúr a týmto spôsobom vnášam dynamiku do statickej sochy.“

Prezrite si virtuálnu prehliadku

Luxusná vstupná čast hotela s recepciou a komfortným sedením pre hostí.

Reštaurácia je štýlovou kombináciou klasického kvalitného servisu a moderného dizajnu. Šéfkuchár Jozef Riska a jeho tím Vás prevedie našimi delikatesami.

Radisson Blu Carlton Hotel je ideálnym miestom na usporiadanie konferencií, videokonferencii, organizovanie svadieb a stretnutí. Hostia majú k dispozícii zdarma pripojenie na vysokorýchlostný internet ako aj plne vybavené biznis centrum.

Bar je stále populárnym miestom stretnutí pri koktejloch, káve, alebo chutných snackoch servírovaných v príjemnom prostredí, pri hudbe klavíra.

Galéria, situovaná v prízemných priestoroch kancelárskej budovy Mostová 2, počas pravidelných výstav prezentuje rôzne diela súčasných mladých a menej známych slovenských umelcov.

Verejné podzemné parkovisko priamo prepojene s hotelom Carlton a Savoy kanceláriami, otvorené 24/7, s kapacitou 400 parkovacích miest na 4 podlažiach.

SMTP Error: The following recipients failed: