English Slovensky Deutsch
picture
picture
picture

Podujatia a udalosti

Pozrite si podujatia, ktoré u nás prebiehajú v posledných dňoch.

MATKO TREBOTIĆ „SVETLO A MYSTICKÝ PRIESTOR STREDOMORIA“

MATKO TREBOTIĆ „SVETLO A MYSTICKÝ PRIESTOR STREDOMORIA“
25.10. - 30.11.2017

Výstava Matka Trebotića v bratislavskej Savoy Gallery predstavuje výber jeho tvorby z posledných rokov pod sugestívnym názvom „Svetlo a mystický priestor Stredomoria“. Necelé tri desiatky obrazov a kolekcia komorných bronzových plastík a sklených dizajnérskych objektov približuje slovenským divákom Trebotićov životný koncept, ktorému sa v posledných rokoch s neuveriteľným zápalom a nasadením dominantne venuje. Je to jeho osobné vyznanie rodisku a krajine, ktorá je súčasťou jedinečného historického a kultúrneho priestoru Stredomoria. V Trebotićových predstavách, ale i v jeho duši a srdci sa „Mediterán“ stáva tým mýtickým miestom, v ktorom sa prelína antická a ranokresťanská minulosť s novodobou realitou Európy. Inšpirovaný rodným prostredím odkrýva sedimenty histórie a vytvára desiatky maliarskych cyklov s príznačnými názvami Pamäť Stredomoria, Mediterán, Fragmenty ostrova, Svetlo a tma Stredomoria, Odtlačky, Stopy času..

Osobnosť i dielo Matka Trebotića sú v jeho vlasti, ale i v širšom geografickom zábere prijímané ako fenomén. Nedávna veľkolepá výstava Univerzum Trebotić v Splite, Mostare a v Zapresiće bola rekapituláciou uplynulých päťdesiatich rokov jeho výtvarných aktivít a potvrdila v plnej šírke univerzálnosť jeho umeleckého posolstva. Veríme, že prezentácia jeho diel v Savoy Gallery bude začiatkom kultúrnej spolupráce v oveľa väčších rozmeroch.

Výstava je sprístupnené denne od 10,00 do 18,00 hod.

Prezrite si virtuálnu prehliadku

Luxusná vstupná čast hotela s recepciou a komfortným sedením pre hostí.

Reštaurácia je štýlovou kombináciou klasického kvalitného servisu a moderného dizajnu. Šéfkuchár Jozef Riska a jeho tím Vás prevedie našimi delikatesami.

Radisson Blu Carlton Hotel je ideálnym miestom na usporiadanie konferencií, videokonferencii, organizovanie svadieb a stretnutí. Hostia majú k dispozícii zdarma pripojenie na vysokorýchlostný internet ako aj plne vybavené biznis centrum.

Bar je stále populárnym miestom stretnutí pri koktejloch, káve, alebo chutných snackoch servírovaných v príjemnom prostredí, pri hudbe klavíra.

Galéria, situovaná v prízemných priestoroch kancelárskej budovy Mostová 2, počas pravidelných výstav prezentuje rôzne diela súčasných mladých a menej známych slovenských umelcov.

Verejné podzemné parkovisko priamo prepojene s hotelom Carlton a Savoy kanceláriami, otvorené 24/7, s kapacitou 400 parkovacích miest na 4 podlažiach.

SMTP Error: The following recipients failed: